Zimowa wycieczka po Puszczy Kampinoskiej 12.01.2013 roku

Kampinoski Park Narodowy zaprasza na nowy program dla turystów indywidualnych – wycieczki z pracownikiem parku. Wycieczka będzie odbywała się w drugi weekend każdego miesiąca. Trasy i miejsca startu wycieczek będą zróżnicowane w zależności od tematu i pory roku. Wycieczki będą miały formę pętli z powrotem do miejsca wyjścia. Przewodnikami będą pracownicy parku – naukowcy, pracownicy służb merytorycznych i terenowych.

Pierwsza wycieczka odbędzie się w dniu 12 stycznia 2013 o godzinie 10.00 na trasie Opaleń – Góra Ojca – Przedłuże – Michałówka – Opaleń. Długość ok 8 km. Temat: zima w Puszczy Kampinoskiej (las zimą, przystosowania roślin i zwierząt do okresu zimowego, ślady i tropy zwierząt). Prowadzący – Grzegorz Okołów, główny Specjalista ds. ochrony przyrody i edukacji w KPN. Zbiórka na parkingu w Opaleniu.

Więcej informacji można uzyskać w Kampinoskim Parku Narodowym, ul. Tetmajera 38, 05-080 Izabelin, tel. (22) 722 60 01, 722 60 21.


Komentarze są wyłączone.

Opracowano na podstawie informacji mieszkańców wsi Łomna i Palmiry, Monografii Kampinoskiego Parku Narodowego oraz książki Władysława Bartoszewskiego "Palmiry".