Oznaczone wiadomości ‘palmiry’


Muzeum w Palmirach ponownie otwarte.

Muzeum Historyczne Miasta Stołecznego Warszawy informuje, że po kilku tygodniach remontu 1 lutego ponownie zostanie otwarte i udostępnione dla zwiedzających Muzeum W Palmirach. Przypomnijmy, że Muzeum w Palmirach zamknięte zostało na początku grudnia 2012 roku.


52 Centralny Zlot Młodzieży „PALMIRY 2012”

W dniach 18-20.10.2012 roku odbędzie się organizowany przez PTTK 52 Centralny Zlot Młodzieży „PALMIRY 2012”. Poniżej przedstawiamy program Zlotu: 18 października 2012 r. Start trasy specjalnej w Zakroczymiu, prowadzonej przez członków stowarzyszenia „Wierni Ojczyźnie” – godz. 10:00.


Historia osadnictwa w Puszczy

Puszcza, docierając do bram Warszawy, znajduje się zaledwie 15 kilometrów od jej centrum, co stanowi osobliwość wśród państw europejskich. Pozostała przy tym swoim kształcie jako prastara puszcza, zachowując duży stopień dawnej autentyczności. Sama nazwa puszczy pochodzi od wsi Kapinos datowanej w zapisach od XV wieku.

Opracowano na podstawie informacji mieszkańców wsi Łomna i Palmiry, Monografii Kampinoskiego Parku Narodowego oraz książki Władysława Bartoszewskiego "Palmiry".